Po tomografii – pierwszy krok do operacji

W piątek Ula była na tomografii. Dość mocno się obawialiśmy jak to zniesie. Tak małe dzieci mają tomografię w pełnym znieczuleniu plus dodatkowo z kontrastem (a Ula jest alergikiem) stąd więc mieliśmy sporo obaw. Jak Ula zniesie 6 godzin bez picia i jedzenia przed zabiegiem? Jak zniesie znieczulenie i kontrast?

Na szczęście Ula okazała się dzielną pacjentką. Przyjechała dzień wcześniej z mamą i przespały się u znajomej rodziny. O 9.00 rano stawiły się w szpitalu ale badanie było trochę opóźnione.  Anestezjolog stwierdził że Ula jest grzeczna i pogodna więc podał małą dawkę leków. Po badaniu Ula wybudziła się po niecałych 20 minutach w dobrym humorze i rozdawała uśmiechy na prawo i lewo. Dosyć szybko mogła napić się wody a po pozytywnej reakcji dostała upragnione mleczko. Ula musiała zostać jeszcze ok. 2 godzin na obserwacji, czy po znieczuleniu i kontraście nic się nie dzieje. Po godzince ucieła sobie swoją normalną drzemkę a że wszystko było dobrze mogły wyruszyć w podróż powrotną. Nie licząc lekkiego uczulenia po plastrze to obyło się bez jakichkolwiek komplikacji.

Drzemka po pierwszym posiłku od ośmiu godzin.

Drzemka w szpitalu po pierwszym posiłku od ośmiu godzin.

Tomografia to najważniejszy element przygotowań przed operacją główki Uli. Dla lekarzy którzy teraz będą wiedzieli co i jak dokładnie operować. A dla nas rodziców bo wiemy jak Ula reaguje na szpital.

Jedna myśl nt. „Po tomografii – pierwszy krok do operacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *